Crystal Office

Crystal Office

Registre verejnej správy

Registre verejnej správy

e-VÚC

e-VÚC

Služby a riešenia

Služby a riešenia

Získali sme ocenenie ITAPA 2017

18. novembra 2017
Na medzinárodnom kongrese ITAPA 2017 sme zabodovali v súťaži o najlepší projekt digitalizácie spoločnosti - Portál e-VÚC a otvorenalekaren.sk získal 2. miesto.

Tohtoročné udeľovanie Ceny ITAPA 2017 o najlepší projekt digitalizácie spoločnosti bolo výnimočné. Do slovenskej časti súťaže sa prihlásilo 25 užitočných projektov a prvýkrát v histórii sa udeľovala táto cena aj pre región V4 – sem sa mohli prihlásiť projekty zo susedných krajín vyšehradského regiónu, ktoré prispievajú k rozvoju digitalizácie svojej krajiny.

Absolútnym víťazom Ceny ITAPA 2017 sa stal Úrad geodézie, kartografie a katastra. Projekt s názvom Mapový klient ZBGIS. Tesne za projektom Mapového klienta sa umiestnili až dva projekty: Dobromat a Portál e-VÚC a otvorenalekaren.sk. Mapové údaje mesta Prešov si odniesli cenu za tretie miesto

Preberanie ceny za 2. miesto v ITAPA 2017

Už ste zúfalo hľadali najbližšiu otvorenú lekáreň, alebo dostupného lekára? Najmä v krízových situáciách dnes oceníte aplikáciu otvorenalekaren.sk, ktorá zistí, kde sa nachádzate a spoľahlivo Vás naviguje do najbližšej otvorenej lekárne, lekárskej služby prvej pomoci, alebo priamo do nemocnice. Je to neoceniteľná služba, najmä v neznámom prostredí, napríklad na dovolenke.
Samotný portál e-VÚC však ide aj ďalej - dokáže totiž vyhľadať toho správneho lekára. Stačí kľudne uviesť aj laický popis. V prípade, ak má práve Váš lekár dovolenku, tak Vás na to upozorní a ponúkne alternatívy.
Projekt je vynikajúcou ukážkou využitia dát vznikajúcich vo verejnom sektore, ktoré sa po pridaní určitej hodnoty stanú základom vyhľadávanej služby. Zdrojovými údajmi pre projekt je Register zdravotníctva a humánnej farmácie e-VÚC, vďaka ktorému môže samotná aplikácia úspešne distribuovať cenné informácie ľuďom v núdzi. A ľudia o to majú záujem. Mesačne aplikáciu navštívi 313 000 unikátnych klientov. Projekt ponúka tak presné informácie, že sa dokonca stal aj zdrojom informácií pre verejné inštitúcie, ktoré vďaka nemu môžu „čistiť“ vlastné dáta a poskytovať kvalitnejšie zdrojové údaje. Kruh sa tak uzatvára a hlavný prospech zcelého cyklu získavajú občania.

Reportáž z udeľovania cien bola odvysielaná 18. novembra 2017 v relácii Showbiz na TA3:

Generuje redakčný systém BUXUS CMS od spoločnosti ui42