Crystal Office

Crystal Office

Registre verejnej správy

Registre verejnej správy

e-VÚC

e-VÚC

Služby a riešenia

Služby a riešenia

Získali sme ocenenie ITAPA 2014

01. decembra 2014
Na medzinárodnom kongrese ITAPA 2014 sme zaujali porotcov v kategórii Zlepšovanie procesov, náš Register zdravotníctva a humánnej farmácie získal 3. miesto.

Projekt prepojil informácie o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti v kraji. Predtým sa informácie vyskytovali len v papierovej podobe v desiatkach zakladačov, a bolo prakticky nemožné získať potrebné informácie okamžite. Tvorba štatistík zabrala celé mesiace a mala vysokú chybovosť. Prideľovanie lekárov štvrtiam (rajonizácia) sa dialo ručne a často celé ulice nemali pridelených lekárov. Dnes systém všetko automatizuje a okamžite upozorňuje na nedostatky. Pre občanov sa zverejnili podrobné informácie o lekároch, lekárňach a zdravotníckych zariadeniach a to vrátane informácie o dovolenkách. Systém zatiaľ využívajú tri kraje. V databáze je cca 800 lekárni a 6600 zdravotníckych zariadení. Mesačná návštevnosť je na úrovni cca 40 000 návštevníkov.

Tibor Baďura preberá ocenenie

"Register výrazne urýchli komunikáciu medzi lekármi, úradom a verejnosťou. Zásadne skráti čas vybavovania, zefektívni procesy a odstráni byrokraciu. To bolo cieľom projektu a Cena ITAPA len dokazuje, že sa nám tento cieľ podarilo dosiahnuť," povedal župan Pavol Frešo na margo ocenenia.

Tibor Baďura preberá ocenenie

Generuje redakčný systém BUXUS CMS od spoločnosti ui42