Crystal Office

Crystal Office

Registre verejnej správy

Registre verejnej správy

e-VÚC

e-VÚC

Služby a riešenia

Služby a riešenia

V súťaži Zlatý Erb 2015 sme bodovali hneď dvakrát

04. novembra 2015
Po roku sme na konferencii ITAPA 2015 opäť zaznamenali úspech, tentokrát v súťaži Zlatý Erb 2015, a to hneď dvakrát

Aj tento rok bolo naše riešenie ocenené na medzinárodnej konferencii ITAPA. Tentokrát bol v súťaži Zlatý Erb 2015 ocenený Trenčiansky samosprávny kraj, a to hneď dvakrát.

Súťaž ZlatýErb.sk každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska, eSlovensko o. z. pod záštitou vysokých štátnych predstaviteľov Slovenskej republiky, v spolupráci so Združením informatikov samospráv Slovenska, projektom Zodpovedne.sk a Medzinárodným kongresom ITAPA. Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí verejnosti.

V kategórii Najlepšia stránka samosprávneho kraja obsadilo webové sídlo www.tsk.sk 2. miesto. Za úspech zrejme vďačí najmä redizajnu, ktorý sme realizovali nedávno. Zmena v návštevnosti stránky na seba nenechala dlho čakať. Po dvoch mesiacoch, čo je nové webové sídlo v prevádzke, TSK zaznamenal pozitívne zmeny. Počet zobrazení stránky www.tsk.sk stúpol z pôvodných 237 000 za obdobie september-október 2014 na 269 000 návštev v tom istom období roku 2015. Zároveň stúpla návštevnosť z mobilných zariadení z 22 000 na 40 000, čo je 80% nárast.

Zlatý erb 2015 - Najlepšia stránka samosprávneho kraja

Trenčiansky samosprávny kraj obdržal aj špeciálne ocenenie v kategórii Najlepšia elektronická služba samospráv Slovenska za elektronické služby poskytované v oblasti zdravotníctva, konkrétne Zdravotné obvody. Služba Kto je môj lekár (zdravotné obvody - rajonizácia) je súčasťou našich Registrov zdravotníctva a je publikovaná na webovom sídle TSK aj na webovom sídle e-VÚC. Službu v tejto podobe vďaka nášmu systému publikoval Trenčiansky samosprávny kraj už 31.3.2008, ako jediný z krajov. Neskôr sa k nemu pridal aj Žilinský a Bratislavský samosprávny kraj. V súčasnosti službu spúšťa Trnavský, Nitriansky a Košický kraj.

Vďaka službe Zdravotné obvody môže občan zadaním ulice a mesta svojho trvalého bydliska zistiť, ku ktorým lekárom prvého kontaktu patrí.

Zlatý Erb 2015 - Najlepšia elektronická služba samospráv Slovenska

Generuje redakčný systém BUXUS CMS od spoločnosti ui42