Crystal Office

Crystal Office

Registre verejnej správy

Registre verejnej správy

e-VÚC

e-VÚC

Služby a riešenia

Služby a riešenia

4 kraje používajú elektronické objednávanie vyšetrení

26. augusta 2019
aj lekári Banskobystrického kraja sa môžu bezplatne pripojiť do ObjednaťVyšetrenie.SK

Od 1.9.2019 spúšťa aj Banskobystrický samosprávny kraj elektronické objednávanie vyšetrení. Pripája sa tak k Žilinskému, Trenčianskemu a Trnavskému kraju. Vďaka tomu môžu zdravotnícke zariadenia v polovici krajov Slovenska bezplatne využívať systém na elektronické objednávanie vyšetrení.

Polovina krajov Slovenska

Systém ObjednaťVyšetrenie.SK dodnes aktívne využívalo 251 ambulancií v 3 krajoch, denne sa realizuje zhruba 1000 objednávok, ich celkový počet prekročil 630 tisíc. Využívanie systému je bezplatné pre lekárov aj pre pacientov, náklady spojené s jeho prevádzkou financujú samosprávne kraje. Systém je vybudovaný na našej technológii Crystal Office. Aktuálne údaje o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti čerpá z Registra zdravotníctva.

Lekárovi systém uľahčuje menežment pacienta. Nezvoní mu neustále telefón, neklope mu niekto na dvere a neblokuje prácu sestry ustavičnými otázkami na voľné termíny. Ani čakáreň už nie je "okupovaná" nervóznymi pacientmi. A pacient nezabudne prísť, pretože ho na blížiaci sa termín vyšetrenia upozorní SMS-ka.

Hlavné benefity však získavajú pacienti. Namiesto ranného čakania v zime a daždi sa môžu objednať na vyšetrenie z pohodlia svojho domova. Stačí si vyhľadať konkrétnu ambulanciu alebo svojho lekára s aktivovaným systémom objednávania, vybrať termín a prostredníctvom sms kódu, ktorý je v priebehu niekoľkých sekúnd zaslaný na mobilný telefón, potvrdiť objednávku.

www.objednatvysetrenie.sk

Veríme, že sa do systému zapojí čo najviac lekárov a vyjdú tak v ústrety svojim pacientom.

Generuje redakčný systém BUXUS CMS od spoločnosti ui42